Danny - životopis ;-)

21. února 2008 v 19:31 | Kaithlin (Teyla) |  Michael/Daniel
Daniel Jackson
Roztržitý archeolog, který rozluštil symboly na Hvězdné Bráně ve stejnojmenném filmu.

Danielovi rodiče, archeologové, Melburn a Claire Jackson zemřeli při nehodě v New Yorském muzeu umění. V té době byl Daniel ještě malý chlapec. Jeho dědeček Nick, který ho později vychoval, celý život zasvětil studiu Křišťálové lebky. Přestože Daniela neadoptoval, staral se o něho a vycházelo jim to spolu. Do té doby, než se vážně pohádali. Daniel, v té době již mladý antropolog tvrdil, že pyramidy v Egyptě nejsou pouze starověké stavby, ale přistávací plochy pro mimozemské lodě. Mnoho kolegů se mu za to posmívalo a nevěřili mu. Až v roce 1994 si ho všimla Catherine Langfordová, která byla přesvědčená, že pouze Daniel dokáže rozluštit symboly na podivném zařízení - Hvězdné Bráně - kterou ona sama studovala celý život.
Daniel nezklamal a při pobytu v Cheynne Mountain Complex se rozluštit symboly vážně povedlo. Dozvěděl se, že Brána slouží k průchodu na úplně cizí planety s novými kulturami. Na jednu se společně s plukovníkem O´Neillem a jeho týmem vydal.
Na oné planetě - Abydosu se seznámil s dívkou Sha´re, kterou dostal jako dárek. Společně s ní a týmem O´Neilla čelili falešnému bohu RA, kterého se jim podařilo zastavit.
Tým odešel zpět na Zemi, ale Daniel se na Abydosu rozhodl zůstat s tamními lidmi.
O rok později se sem Jack O´Neill opět vrátil, tentokrát s novým týmem obohaceným o kapitána Carterovou. Vysvětlili Danielovi, že se objevil někdo podobný Raovi a Daniel se s nimi vrátil. Poté co byla Sha´re unesena a proměněna v Amonet, manželku nového falešného boha Apophise, přidává se Daniel k týmu SG-1.
Společně prochází na nové planety a zkoumají cizí kultury.
Daniel se vždy někam připlete a následkem toho byl již hodněkrát v sarkofágu.
Při jedné misi ozářen smrtelnou dávkou. Snažil se totiž zachránit obyvatele tamní planety a jejich technologie. To se mu povedlo, ale sám to odnesl. Naštěstí se těsně před svou smrtí stihl povznést na vyšší úroveň bytí k Antikům. Po roce se opět vrací a přidává se k SG-1.
Také dokázal rozluštit symboly adresy na starověké město Atlantis, kam se také chtěl vydat, ale Jack O´Neill, v té době již generál, mu to zakázal.
Druhou šanci Daniel dostal po rozpadu SG-1. Už se chystal na Atlantis, ale objevil se podplukovník Cameron Mitchell, který se rozhodl dát SG-1 zpět.
Daniel se seznámil také s Valou Mal Doran, mezigalaktickou zlodějkou, která ho již předtím unesla společně s lodí Prométheus, kterou chtěla prodat. Vala se později k SG-1 také připojila a mezí ní a Danielem vznikl románek. To bylo v době, kdy byli společně uvězněni na kosmické lodi.
Daniel má alergii na cestování, proti které bere prášky. Dále má strach z výšek.
Jeho oblíbené slovo: Neuvěřitelné.
Miluje artefakty, Egypt, cizí kultury, průzkum planet, posilovnu, svůj klobouček a brýle a ženy s kudrnatými vlasy.
Umí plynule 23 jazyky včetně starověké Egyptštiny a později jazykem Antiků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Daniela?

Ano! 93.3% (70)
Spíše ano! 5.3% (4)
Ani ne! 0% (0)
Spíše ne! 0% (0)
Ne! 0% (0)
Kdo to je? 1.3% (1)

Komentáře

1 Veronica45 (Wea) Veronica45 (Wea) | Web | 22. února 2008 v 10:48 | Reagovat

Suprový, opravdu úžasný =)

2 Kaithlin (Teyla) Kaithlin (Teyla) | E-mail | Web | 22. února 2008 v 13:13 | Reagovat

Díky moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.